aranżacja wnętrz gdynia

Projektowanie wnętrz – kuchnie

Goście odwiedzający nasz dom, często zamiast kierować się do salonu, w pierwszej kolejności odwiedzają naszą kuchnię. Nic dziwnego, już nie od dziś jest to bardzo przytulne miejsce, w którym jeśli lubimy przebywać, to również dobrze świadczy o relacjach między domownikami.


Kuchnia – miejsce rodzinnych spotkań

Skoro już wiemy, że w kuchni będziemy spotykać się z rodziną na wspólnych posiłkach, pytać siebie nawzajem, jak minął nam dzień, to warto pomyśleć o zaaranżowaniu jej w taki sposób, by te chwile były bardzo przyjemne i spędzone w komfortowych warunkach. Rozkładany stolik nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie miejsca podczas codziennej krzątaniny, ale pozwoli również usiąść wszystkim w jednym miejscu.

Wyspa, czy stół kuchenny?

Zastanawiając się nad tym czy lepiej jest wybrać wyspę, czy stół kuchenny, tak naprawdę wszystko będzie zależeć od tego, jakich rozmiarów posiadamy kuchnię. Gdy dysponujemy dużą powierzchnią, nie będziemy prawdopodobnie musieli stawać przed takimi dylematami. Warto pamiętać, że wyspa jest idealnym rozwiązaniem, jeśli decydujemy się na otwartą kuchnię, najczęściej połączoną z salonem lub jadalnią. Natomiast decydując się nawet na niewielki stolik, urządzamy jednocześnie dość kameralne miejsce do posiłków.

Innowacyjne rozwiązania

W nowoczesnej kuchnie nie może zabraknąć rozwiązań ułatwiających codzienne korzystanie z tego pomieszczenia. Relingi, farby tablicowe, magnesowe półki, czy też liczne organizery pozwalają na zachowanie porządku, a także opanowanie kuchni przed chaosem, zwłaszcza jeśli codziennie przewija się przez to pomieszczenie sporo osób.