aranżacja wnętrz gdynia

Projektowanie wnętrz – restauracje

Raczej do restauracji nikt nie wpada jak po ogień, by szybko zaspokoić swój głód. Od tego są knajpki Fast food, czyli gwarantujące szybkie jedzenie. Restauracja jest miejscem, w którym chcemy skosztować czegoś, co cieszy nie tylko podniebienie, ale i oczy. Celebrowanie chwili, podczas której spożywamy pyszne danie lub deser, jest wpisane w przeznaczenie każdej dobrej restauracji.


Przytulna knajpka, czy ekskluzywna restauracja?

Zanim zdecydujemy się na wystrój wnętrz w naszym lokalu, warto zastanowić się, czy ma być to przytulna knajpka, w której spotkają się znajomi na kawie, cieście bądź dobrym włoskim jedzeniu? Może jednak to ma być ekskluzywna restauracja, na którą pozwolą sobie tylko nieliczni? Każde miejsce będzie się od siebie różniło. W ekskluzywnej restauracji nie może zabraknąć okrągłych stolików wyścielanych białymi obrusami, pięknych żyrandoli podwieszonych pod sufitem oraz kotar osłaniających okna.

Knajpka może wyróżniać się drewnianymi stolikami, obrusem w kratkę, dużą ilością poduszek, czy też różnych lampionów stylizowanych na kraje skandynawskie. W drugim przypadku panuje większa dowolność, jednak i tak należy uważać na dopasowywanie wszystkich kolejnych detali, by ostatecznie wyszło wszystko ze smakiem.

Zadbaj o to, by goście czuli się dobrze

Najważniejsze w wystroju jest to, żeby wszyscy goście na pewno czuli się bardzo dobrze. Zbyt blisko ustawione stoliki względem siebie mogą krępować. Natomiast zbyt twarde siedzenia lub za małe stoliki, podczas przesiadywania będą niewygodne. Pod żadnym pozorem nie można zapomnieć o tym, by zawsze dbać o czystość w lokalu, niezależnie od jego charakteru.